Olimpiade,concursuri,competitii:

Ne-am gandit sa completam acest site cu concursurile,olimpiadele,competitile castigate de elevii nostri in decursul anilor.Dupa cum observati majoritatea elevilor participanti la aceste activitati au luat locuri destul de mari,care au facut renumit liceul nostru,multumita profesorilor care i-au sustinut si i-au invatat.

  • Aceasta rubrica va evolua in masura ce elevii nostri vor castiga mai multe concursuri.

 

Olimpiade, concursuri, competiţii

 

 

ANUL 2009 URMEAZA SA FIE

COMPLETAT ODATA CU

INCHEIEREA ANULUI SCOLAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpiade anul 2008:

Olimpiada:Limba Romana
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Seleveschi Mariai
Clasa:a-VIII-a
Locul: mentiune

Olimpiada la Limba Franceza
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Adela
Clasa:a-X-a
Locul: III

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Bura Patricia
Clasa:a-X-a
Locul: mentiune

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Mihaela
Clasa:a-XII-a
Locul: I
Mentiune la nationala

4.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Ijac Michaella
Clasa:a-IX-a
Locul: mentiune

5.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Ban Claudiaa
Clasa:a-IX-a
Locul: II

Olimpiada Matematica
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Bud Andrei
Clasa:A-VI-a
Locul: I
Participare la nationala

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Hritu Gabriela
Clasa:A-IX-a
Locul: mentiune

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Vlad Leea
Clasa:A-XI-a
Locul: mentiune

Olimpiada la Limba Engleza
Etapa:Judeteana
Nume si Prenume:Bura Patricia
Clasa:a-X-a
Locul: I
Mentiune la nationala

Olimpiada la Biologie
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Sarca Daniela
Clasa:a-X-a
Locul: I
Mentiune si premiu special la nationala

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Toth Diana
Clasa:a-VI-a
Locul:mentiune

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Berinde Andrei
Clasa:a-VII-a
Locul:mentiune

Olimpiada la Istorie
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Costin Petre
Locul I
Participare la nationala

Olimpiada Informatica
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Oros Vlad
Clasa:a-IX-a
Locul:III

Olimpiada Religie Ortodoxa
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Seleveschi Ancuta
Clasa:a-VIII-a
Locul: mentiune

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Fedorca Anca
Clasa:a-IX-a
Locul: mentiune

Concurs de matematica C. Nastasescu
Nume si prenume:Bud Andrei
Clasa:a-VI-a
Locul: I

Premii speciale 2008:

Echipa Sanitarii priceputi-Etapa-Judeteana-Locul III

Echipajul pentru "Viata pentru mediu,viata pentru om" locul II la concursul international din Ungaria

Teatru:Locul I-Etapa Judeteana si participanta la festivalul national

Sport anul 2008:

Echipa handbal fete-Etapa Judeteana-Locul I
Participare la faza nationala

Echipa handbal baieti-Etapa nationala-Locul II

Echipa de baschet fete-Etapa judeteana-Locul III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpiade anul 2007:

Olimpiada:Limba Romana
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Bud Andrei
Clasa:a-V-a
Locul: mentiune

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Ciocan Rahela
Clasa:a-V-a
Locul: mentiune

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Micle Andra
Clasa:a-XIII-a
Locul: mentiune

4.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Ciocan Bianca
Clasa:a-VIII-a
Locul: mentiune

Olimpiada la Limba Engleza
1.Etapa:Judeteana
Nume si Prenume:Stancu Vlad
Clasa:a-XI-a
Locul: mentiune

2.Etapa:Judeteana
Nume si Prenume:Bura Patricia
Clasa:a-IX-a
Locul: I
Participanta la nationala

Olimpiada la Limba Franceza
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Mihaela
Clasa:a-XI-a
Locul: III

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Cosma Roxana
Clasa:a-X-a
Locul: III

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Adela
Clasa:a-IX-a
Locul: I

Olimpiada Informatica
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Gheorghe

Clasa:a-XI-a
Locul: II

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Catalin

Clasa:a-XI-a
Locul: mentiune

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Vardol Marin
Clasa:a-IX-a
Locul: mentiune

Olimpiada Matematica
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Bud Andrei
Clasa:A-V-a
Locul: I

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Fabian Maria
Clasa:A-XII-a
Locul: mentiune

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Handrau Daniel
Clasa:A-XII-a
Locul: II

Olimpiada la Biologie
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Sarca Daniela
Clasa:a-X-a
Locul: I
Participanta la nationala

Premii speciale 2007:

Premiu I la concursul "Viata pentru mediu-viata pentru om" echipajului liceului(etapa judeteana)

Premiul special al juriului pentru Nemes Laura Daniela clasa X-a pentru sesiunea de comunicari stiintifice

Sanitarii priceputi-Etapa Nationala-Locul II

Echipa de teatru Locul I pe judet si premiul special la festivalul de teatru pentru elevi "G. Constantin" Bucuresti pentru decoruri si costume.

Premiul I la concursul "Recitatio" elev Mardale Ciprian clasa XII

Sport anul 2007:

Echipa handbal fete-Etapa Judeteana-Locul I
Echipa handbal baieti-Etapa nationala-Locul II

Echipa fotbal baieti-Etapa nationala-Locul I-Locul II pe tara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpiade anul 2006:

Olimpiada:Limba Romana
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Strango Alexandra
Clasa:a-VII-a
Locul: mentiune

Olimpiada la Limba Engleza
Etapa:Judeteana
Nume si Prenume:Pop Raluca
Clasa:a-XI-a
Locul: III

Olimpiada la Limba Franceza
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Micle Andra
Clasa:a-XI-a
Locul: II

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Sarca Daniela
Clasa:a-IX-a
Locul: II

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Ciocan Adela
Clasa:a-XI-a
Locul: mentiune

4.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Buzdugan Adela
Clasa:a-XI-a
Locul: mentiune

Olimpiada Informatica
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Gheorghe

Clasa:a-X-a
Locul: II

Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Stancu Vlad

Clasa:a-X-a
Locul: mentiune

Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Rogojan Radu
Clasa:a-IX-a
Locul: mentiune

Olimpiada Matematica
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Muresan Flaviu
Clasa:A-VIII-a
Locul: III

Olimpiada la Biologie
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Sarca Daniela
Clasa:a-IX-a
Locul: I

Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Doda Vasile
Clasa:a-IX-a
Locul: mentiune

Premii speciale 2006:

Premiu special al Centrului judetean oentru conservarea si promovarea culturii traditionale pentru Liceul Teoretic Negresti-Oas

Premiu special al Ministerului Educatiei si Cercetarii la concursul nationnal de cultura si civilizatie romaneasca pentru echipajul liceului

Premiu I la concursul "Viata pentru mediu-viata pentru om" echipajului liceului(etapa judeteana)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa ideilor anul 2005:

După mai mult de 4 luni s-a încheiat concursul "Bursa Ideilor", concurs organizat de Fundaţia Hans Lindner(www.fundatiahanslindner.ro). Liceul nostru a fost reprezentat de 4 echipe, care au obţinut locuri foarte bune. Mai jos sunt prezentate echipele şi locurile în care s-au clasat.

 

-Numele echipei:Webster
-Categoria:Juniori/A
-Membrii:Balta Stelian,Bartis AdrianBumbac Vlad,Rus Dabiel
-Loc in semifinala:Locul II
-Loc in finala: Locul II

-Numele echipei:Safe&Save
-Categoria:Senior/A
-Membrii:Berinde Crina,Bumb Danut,Ciocan Alina,Risco Ramona
-Loc in semifinala:Locul IV
-Loc in finala: Locul V

-Numele echipei:Blue Peter
-Categoria:Junior/C
-Membrii:Chira Horea,Mihoc Ancuta,Osan Alexandra,Pop Raluca
-Loc in semifinala:Locul IV
-Loc in finala:-

-Numele echipei:Les Miserables
-Categoria:Senior/C

-Membrii:Andreka Adrian,Bartis Sabin,Bota Liliana,Ciocan Alina,Codrean Alexandru,Dragos Luminita
-Loc in semifinala:Locul VI
-Loc in finala:-

Olimpiade anul 2005:

Olimpiada:Limba Romana
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Lohan Georgiana
Clasa:a-VII-a
Locul: I

Olimpiada la Psihologie
Etapa:Judeteana
Nume si Prenume:Marcus Maria
Clasa:a-XI-a
Locul: I

Olimpiada la Limba Franceza
1.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Dragos Luminita
Clasa:a-XI-a
Locul: I

2.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Micle Andra
Clasa:a-X-a
Locul: I

3.Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Mihaela
Clasa:a-IX-a
Locul: II

Olimpiada Informatica
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Pop Gheorghe

Clasa:a-IX-a
Locul: II

Olimpiada Limba Engleza
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Stancu Vlad
Clasa:A-IX-a
Locul: I

Olimpiada la Biologie
Etapa:Judeteana
Nume si prenume:Muresan Flaviu
Clasa:a-VII-a
Locul: I

Sport anul 2005:

Handbal feminin-Etapa Judeteana-Locul I
Handbal masculin-Etapa Judeteana-Locul III

Fotbal masculin-Etapa Judeteana-Locul III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olimpiade anul 2004:

Olimpiada la Matematica
1.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Baldovin Alida
Clasa:a-IX-a
Locul: I

2.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Muresan Flavius
Clasa a-VI-a
Locul: III

Olimpiada la Limba Franceza
1.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Micle Andra
Clasa a-IX-a
Locul II

2.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Negrean Ioana
Clasa a-IX-a
Locul II

3.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Dragos Luminita
Clasa a--a
Locul I

Olimpiada la Religie
1.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Doda Vasile
Clasa a-VII-a
Locul: III

2.Etapa Judeteana
Nume si prenume:Ciocan Lilianae
Clasa a-X-a
Locul: I

Olimpiada la Istorie
Etapa Judeteana
Nume si prenume:Roman Oana
Clasa a-XII-a
Locul: mentiune

 

Sport anul 2004:

Handbal feminin-Etapa Judeteana-Locul I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sport anul 2004:

Handbal masculin-Etapa Judeteana-Locul I
Handbal feminin-Etapa Judeteana-Locul I
Tenis de masa-Etapa Judeteana-Locul I
Handbal masculin-Zonal-Locul I
Handbal feminin-Zonal-Locul I
Tenis de masa-Zonal-Locul I
Handbal masculin-Etapa Nationala-Locul II
Handbal feminin-Etapa Nationala-Locul VII
Tenis de masa(dublu)-Etapa Nationala-Locul VII
Tenis de masa(simplu)-Etapa Nationala-Locul